Свободный город Лохбург

A short text to describe your forum
Текущее время: 19-05, 22:16

Часовой пояс: UTC + 4 часа




Форум закрыт Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ Сообщений: 7 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 03-04, 19:21 
Не в сети
Бродяга
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02-04, 22:56
Сообщения: 40
Откуда: Marganets, Ukraine
Предлагаю братьям и сестрам, которые владеют языками, осуществить переводы програмных материалов для распространения идеи лоховства. Как свой скромный вклад, размещаю украиноязычный вариант "Манифеста ЛОХов"...

_________________
Вольный музыкант


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: 03-04, 19:29 
Не в сети
Бродяга
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02-04, 22:56
Сообщения: 40
Откуда: Marganets, Ukraine
Перекладено з російської, орігінал знаходиться на http://kalugin.livejournal.com/49678.html

Сергій Калугін,

«Маніфест ЛОХів»

Це – маніфест. Маніфест нового руху. Я хотів назвати цей рух «громадським» - але слово «громадський» віє громадськой їдальнею або сортиром. «Соціальним» - наукоподібно і не до ладу приплітається соціалізм. «Молодіжним» - теж не годиться. По-перше, багатьом представникам цього руху далеко за 70, а по-друге знову не до ладу вилазить якась «молодіжна політика». Якщо відверто, то «новим» це рух теж не назвати. Його вік зіставимо з віком людства. І вже ніяк не годиться слово «маніфест». Маніфест – це коли виходить людина і говорить: «МИ!». «Ми» - ось такі, «Ми» - за те-то, «Ми» - проти того-то, і ось, хто хоче додатися до цього великого «МИ», – будь добрий виконати наступні вимоги за пунктами… І слідує перерахування пунктів. Я озираюся по сторонах і не бачу ніяких «Ми» навколо. Перед моїм обличчем екран комп'ютера, праворуч від нього стоїть букет усохлих фіолетових тюльпанів, в своїй смерті тих, що стали фантастично схожими на іриси. Через хвилину я піду заварювати каву. У мене немає ніяких підстав вставати на котурни і говорити «МИ!». Тому я говоритиму від себе і за себе. І лише. Але я знаю, що серед тих, що читають ці рядки знайдеться безліч людей, згідних зі мною в головному. Це дає мені підстави говорити про рух, і навіть назвати цей загон «маніфестом». Отже.
Я бачу, що навколо мене склалося цілком успішне суспільство, побудоване на принципах прямо протилежних принципам європейської християнської цивілізації двотисячоліття. У основі ж особисто моєї свідомості закладені саме ці старовинні європейські принципи. Діяти в сучасному суспільстві у згоді з ними, у згоді з свідомістю можливо, але з кожним днем стає важчим. І навіть якщо ти вистоїш, не зламаєшся, затвердиш своє самостояння і цінність своїх поглядів – новий цинічний світ розцінить твою перемогу як поразку. Думаю, афіняни були дуже задоволені тим, як вправно вони ПЕРЕМОГЛИ Сократа. Приблизно так само переможець сучасний мир.
Я виховувався на казках Андерсена. Моє виховання говорить мені про те, що брехати недобре. Що одурювати неприпустимо. Що з совістю порядна людина не торгується. Що опонента потрібно поважати і давати йому висловитися, а не намагатися хамські перекричати, як в програмі Соловьова. Що потрібно прагнути зробити так, щоб «Я» помер сьогодні, а «Ти» - завтра, а не навпаки. Сучасний світ над усе ставить гроші – добре, поговоримо про гроші. Я вихований в тому, що заробляти слід тільки власним талантом, покликанням, мрією. Що якщо не виходить запрацювати своїм природним даром – слід йти в чорноробів, але не пропонувати свої знання і уміння для використання мерзотникам. Це ганебно. Музикант, що вчився грати Баха, не має права грати в шинку «Централ», композитор не сміє використовувати свій дар для роботи в попсі, письменник не повинен підробляти в «глянці», що отупляє людей, перекладач повинен переводити тільки те, що їм улюблено, а не макулатуру за гроші. Поступати іншим чином – низько. Поступати іншим чином – означає зраджувати на наругу Образ Божий в собі.
Я знаю, що не в грошах щастя. Але і не в голоді, на який дуже часто прирікає себе прихильник принципів сьогодні . Я з симпатією відношуся до чесно заробленого багатства і з огидою – до копійки, заробленої ганебним компромісом .
Я затверджував і стверджую, що всяка людина, заради грошей привнесший в світ не те, що йому самому бачиться красивим, гідним, правильним – є зрадник. Такими зрадниками набиті наші журнали, радіоканали, телепрограми. Саме вони, що писали диплом по Хайдеггеру, організовують програми, що пропагують зраду, на зразок «Останнього героя». Зрадники самі, вони мріють зробити зрадниками всіх. Сценарист плюється, але пише – треба годувати дітей. Режисер плюється, але ставить – бабці потрібні. Оператор плюється, але знімає – не, ну а як? А люди плюються, але... дивляться. А що ще дивитися? Якби не ця тотальна зрада – у ворога не опинилося б рук, щоб робити з людей овочі.
Зі всіх якостей найбільш затребуваним сьогодні стає пронирливість та вгризливість. Як мені набридли ці пронирливі!

Пронирливі люди щиро вважають, що їм легко обвести мене навколо пальця. Пронирливі люди радісно перераховують вкрадене і замахльоване, не припускаючи, що я свідомо заплатив їм за те, щоб вони швидше зникли з очей моїх. Що для мене настільки огидно викривати їх підступи, що мені простіше зробити вигляд, що я повівся на їх дитячі прийоми.
Моє виховання говорить мені, що коли продавщиця обрахувалася в мою користь – потрібно їй посміхнутися і повернути зайве, а не тягнути хижо в кишеню, про себе примовляючи: « Так тобі і треба, хачиха погана!». Моє виховання говорить мені, що слабким потрібно допомагати, «милість до занепалих – закликати», не битися з ближнім за зайвий шматок. Що правильніше поступитися, чим видерти з рук. Хоче – хай бере. Що можна наповнитись благородною люттю, але не можна дати поганити себе ганебній ненависті. Що якщо прийшла потреба битися – то це роблять за лицарськими правилами. Один на один, і нижче за пояс не бити, і лежачого не чіпати. А не затоптувати вдвадцятером на смерть якутських шахістів.
Що потрібно бути добрим і співчутливим. Що не варто лізти під час пік пхатися біля входу в тролейбус за право в нього увійти. Я пан, я йду позаду. Всі влізуть – тоді і я зайду. А ні – прогуляюся пішки, наплювати, що запізнюся і на дощик. Не розтану. Зберегти людське в собі - важливіше.

Я знаю, що головне, що може запропонувати світу нація, – це своїх філософів, художників, вчених. Тому необхідно вкладати в їх виховання максимум сил і коштовностей. Так, генієм виявиться один на тисячу, але без родючого шару, без середовища, – тих самих сотень «нікчемних» випускників філософських факультетів, – цей єдиний геній не виросте. Це в грецькому селі було достатньо одного Фалеса на 100 чоловік населення села, і все його знали, і ми його знаємо. Сьогодні необхідні тисячі людей з профільною освітою, щоб виросла одна дивовижна квітка.
Можуть сказати: « Та що ти все про це просвітництво? Хіба немає чесних роботяг?» Еге ж, чесних роботяг маса. Є навіть чесні торговці і менти. І всі вони – мені брати і сестри. Але чесні роботяги не хитаються по Інтернету, і єдиний спосіб дати їм відчути, що вони не одні – це ПОЧАТИ РУХ, почати так, щоб через якийсь час і вони могли в нього прийти, дізнавшись про нього прямо на вулиці. А для цього починати доведеться тут, в середовищі інтелектуалів. Риба гниє з голови, і лікувати її треба починати не з хвоста.
Я зрозумів – час створювати альтернативну цивілізацію в рамках цієї. Нам прийшов час побачити один одного на вулицях, і зрозуміти, що нас багато, що ми не самотні, що у нас навіть може вийти щось змінити на кращє в цьому житті. І почати налагоджувати зв'язки, купувати один у одного, лікувати один одного, допомагати один одному. І знати, що тут – не підставлять. Ти серед своїх.
Я довго вигадував, як може називатися рух, що примарився мені. Рух людей, які відкидають систему цінностей безбожного світу. Котрі не бажають брехати, вивертатися, прикидатися заради кар'єри; які вважатимуть за краще бути обдуреними, ніж обдурять самі; яким простіше віддати, ніж рвати з чужих рук. Які люблять і цінують мистецтво, а не розважалку, не вважають філософію даремною балачкою, а, навпаки, розуміють, що філософ – центральна фігура цивілізації, він народжує сенс, який потім утілюється в культурі. (І, в конце-концов, останній швець або Ай-ті технолог їсть у себе на кухні лише те, що йому приділив в своїх побудовах якийсь філософ. Хто цього не бачить – сліпий.) Які розмовляють спокійно і шанобливо до співбесідника. Які уміють любити і дружити. Які не плюються жовчю і отрутою.
Тобто йдеться про рух НОРМАЛЬНИХ, добрих, відкритих і чесних людей. (Я, до речі, думаю, що тільки таку людину і можна власне назвати людиною. Всі інші варіанти – це різні форми одержимості Дияволом).
І тут я пригадав, що самоназва всіх попепедніх світових стихійних рухів бралася з презирливих кличок, якими їх нагороджував мир. «Хіппі» - «Їбануті», «Панки» - « Непотріб». Як само ж цей світ сьогодні зве тих, хто у вовчій обстановці живуть за законами чести і по совісті? Він зве їх – ЛОХИ.
Я поліз в словник і очманів. Виявилось, що у слова ЛОХ – три значення.

По-перше, ЛОХ – риба, крупний самець сьомги, що йде на нерест.

Сподіваюся все в курсі, що Риба – якнайдавніший християнський символ? Це символічне зображення анаграми «Ісус Хрістос, Божий Син, Спаситель». По перших буквах в грецькому виходить ІХТІС – риба.

Буквально Сам Бог велів використовувати основний для європейської християнської цивілізації символ її останнім могіканам.

По-друге, ЛОХ – це деревце з тонким стовбуром та вузьким сріблястим листям, запашними квітами та їстівними ягодами, або плід такого дерева.

Приголомшливо! Тут тобі і сріблоліствене древо Гондора, і головне -Євангеліє : «Всяке древо, що не приносить плоду, зрубають і кидають у вогонь!» . «По плодах їх пізнаєте їх» і т.д.

Ну і, нарешті, ЛОХ – наївна, довірлива людина.
Питання є?

Ці три чарівні букви – ЛОХ – вмить склалися у фігуру, об'єднуючу найважливіші європейські символи – Круг, Хрест і Зірку. При бажанні там навіть Циркуль можна розглянути (це вже на любителя).

Загалом, раз Пронирливі звуть нас ЛОХИ – ми і будемо ЛОХИ. Нам говорять презирливо – «Лох – це доля», маючи на увазі, що одним самою природою призначено бути кормом для інших. Наповнимо ці слова іншим сенсом! Так, Лох - це доля! Доля, мужньо і вільно вибрана людьми чести. Якщо ви відчуваєте себе останнім воїном старої доброї Європи (ось ТАКОЇ Європи):
То вище розміщені банери, які ви можете укріпити в своєму ЖЖ.

Я не пропоную ніякої уніформи або відзнак, окрім цих значків. Хіппі теж не відразу обросли волоссям і обчіплялися феньками, а панки не відразу здогадалися виголювати під ірокез. З часом і у нас утвориться. Творіть, пропонуйте, дійте – ви вільні! Можна, наприклад, кишені джинсів вивертати, як в «назад в майбутнє» - здається, непогана ідея в світлі вищесказаного. А перевернене хіппове «Вікторі» цілком схоже на «Л»… Он як почав заводитися. Вам місця не залишу. - Стоп!
Якщо мене запитають:

- Хіба недостатньо християнській Церкві? Ось живе втілення християнської європейської цивілізації, що тобі ще?

Я відповім:

- Недостатньо. Sapienti Sat.

Якщо мене запитають :

– Яке у цього всього майбутнє?

Я відверето відповім:

- Майбутнє – досить гидке. Якщо у нас все вийде, то з часом Пронирливі зрозуміють, що тут можна непогано поживитися, і, надівши значки, «Я-ЛОХ» почнуть нас дурити, адже ми ж звикнемо своїм довіряти. Але ж на даний момент у нас попереду декілька веселих років, поки гади не розчухали, що до чого. А там – я, або інший хто ще що-небудь вигадає. З Богом!

Українською перекладено онлайн-автоперекладачем (http://translate.meta.ua) з подальшою корекцією мною, Вольдемаром Лє’оном (http://leon-mn-dp.narod.ru/, http://leon-mn-dp.livejournal.com/)

_________________
Вольный музыкант


Последний раз редактировалось Le'on 04-04, 09:23, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 03-04, 21:31 
Не в сети
Великий Инквизитор
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02-04, 21:43
Сообщения: 124
Откуда: Днепропетровск
Ой... А руссизмов!!))))))) Хоть отбавляй))

_________________
Вы, кажется, подзабыли о Рудольфе Гессе... (с) Бернард Самнер, 1979 год


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 03-04, 23:47 
Не в сети
Бродяга
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02-04, 22:56
Сообщения: 40
Откуда: Marganets, Ukraine
А где, брат земляк?

_________________
Вольный музыкант


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 03-04, 23:52 
Не в сети
Великий Инквизитор
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02-04, 21:43
Сообщения: 124
Откуда: Днепропетровск
Цитата:
Я хотів назвати цей рух «громадським» - але слово «громадський» віддає громадськой їдальнею або сортиром.


віддає - это отдает в смысле кому-то... тут будет как-то иначе...

и т.п.

_________________
Вы, кажется, подзабыли о Рудольфе Гессе... (с) Бернард Самнер, 1979 год


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 04-04, 01:31 
Не в сети
Леди Wolf
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02-04, 12:09
Сообщения: 35
Откуда: Днепропетровск
Пропоную "Але від слова «громадський» віє..."

_________________
В жизни-смерти места нет...


Вернуться к началу
 Профиль  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 04-04, 08:50 
Не в сети
Великий Инквизитор
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 02-04, 21:43
Сообщения: 124
Откуда: Днепропетровск
О, ну да, можно и так.

_________________
Вы, кажется, подзабыли о Рудольфе Гессе... (с) Бернард Самнер, 1979 год


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Форум закрыт Эта тема закрыта, вы не можете редактировать и оставлять сообщения в ней.  [ Сообщений: 7 ] 

Часовой пояс: UTC + 4 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения

Найти:
Перейти:  
cron
Powered by Forumenko © 2006–2014
Русская поддержка phpBB